Dance way

Taniec Pro Am

Profesjonalna przygoda z tańcem w miłej atmosferze

Co to jest Pro Am?

Pro Am powstał w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Pro Am jest skierowany do osób indywidualnych (Nauka dla Singli). Zajęcia Pro Am polegają na nauce sam na sam z instruktorem, instruktor (Zawodowiec – Pro) tańczy z kursantem (Amator – Am) oraz na bierząco poprawia błędy kursanta. Taka forma sprawia że kursant szybko zaczyna robić postępy w tańcu.

Celem nauki w systemie Pro Am są turnieje i pokazy tańca, w których instruktor (Pro) tańczy ze swoim kursantem (Am) tworząc parę taneczną. Pro Am jest coraz popularniejszą formą nauki tańca, ponieważ wcześniej Profesjonalne Turnieje były zarezerwowane tylko do osób tańczących od dzieciństwa. Teraz możesz zacząć w każdym wieku oraz Spełnić swoje marzenie!

Turnieje organizowane są prawie na całym świecie. Co więcej można nawet wziąć udział w oficjalnych mistrzostwach świata! Obecnie w tym systemie uczą szkoły na całym świecie i obejmuje on praktycznie wszystkie style tańczone w parze, m.in. taniec towarzyski, salsę, tango argentino, west coast swing i wiele innych.


PRO AM jest dla Każdego!
Pro Am
 to wymarzona sytuacja dla osób już uczęszczających na zajęcia grupowe, które szukają kolejnego wyzwania, bodźca do rozwoju, chciałyby wykorzystać nabyte umiejętności i sprawdzić się wraz ze swoim instruktorem na pokazowym/turniejowym parkiecie. Dla tych zaczynających przygodę z tańcem to również idealny sposób na szybką i efektywną naukę a przede wszystkim na spełnienie marzeń…Co więcej wiek nie gra tu żadnej roli, nie ma ograniczeń!


JAKIE SĄ REGUŁY UCZESTNICTWA W TURNIEJACH I POKAZACH?
W turniejach mogą wziąć udział wszyscy chętni bez specjalnych obostrzeń. Instruktor planując przyjazd na turniej decyduje o przydzieleniu swoich kursantów/ek do poszczególnych poziomów zaawansowania i kategorii wiekowych. Zwykle podział wiekowy wygląda nastepująco: 18-25, 25-35, 35-45, 45-55 itd. przy czym można też zatańczyć w młodszej kategorii niż swoja. O różnorodności podziałów na grupy decyduje organizator turnieju.

Zwykle można zaobserwować podział na poziomy: BRONZE, SILVER i GOLD. Każdy z powyższych może również być podzielony dodatkowo na np. begginner (początkujący), intermediate (średnio zaawansowany) i full (zaawansowany). Do tego mamy również rozróżnienie pod względem choreograficznym na tzw. OPEN – bez ograniczeń repertuaru i CLOSED – z uwzględnieniem reguł dotyczących danego poziomu zaawansowania. Jeśli już wiemy na jakim poziomie chcemy zatańczyć pora wybrać styl i tańce. Studenci mają możliwość zdecydować się na np SINGLE DANCE, 2/3/4 DANCE CHALLANGE lub CHAMPIONSHIP/SCHOLARSHIP. Rożnica polega na tym, że rywalizuje się w jednym tańcu, 2/3/4ech razem ocenianych bądź 5 tańcach w danym stylu Latynoamerykańskim lub Standardowym. Na turniejach opartych o system amerykański można również spotkać takie style jak SMOOTH, RHYTHM, THEATRICAL czy SHOWDANCE. Do tego co raz większą popularnością cieszą się TANGO ARGENTINO i SALSA. Reguły dotyczące dwóch ostatnich każdorazowo określa organizator. Mając do wyboru poziomy zaawansowania, różne style taneczne i sposoby oceny tak na prawdę nie ma ograniczeń co do ilości tańców (entrances), każdy znajdzie na takim turnieju coś da siebie!

Wybierz swojego instruktora i zapisz się na pierwszą niezobowiązującą lekcję.

Dawid Duda

Taniec Towarzyski | Użytkowy | Pro Am

Dawid Duda

Betija Kaire

Taniec Towarzyski

Betija Kaire

Katia Eksemeneva

Taniec Towarzyski | Fitness

Katia Eksemeneva

0 +
Lat doświadczenia
0 +
Przetańczonych turniejów
0 +
Doświadczonych instruktorów
0 +
Zadowolonych kursantów